Kripto Para

Günlük Kripto Para Alıp Satanlarla İlgili İlginç Araştırma: Kaybediyorlar

Günlük olarak kripto para birimi alıp satanların %95 oranında kaybettikleri açıklandı.

Cointelegraph.com isimli internet sitesinin yayınladığı habere göre günlük olarak kripto para birimi alıp satan yatırımcılar sürekli olarak kaybediyorlar ve bunun farkına varmak üzereler. Kripto para birimi yatırımlarının kısa vadeli ve günlük olarak kazanç elde edebilecek yatırımlar olmadığını düşünen çok sayıda kripto para birimi yatırımcısına rağmen dünyada hala bazı insanlar kripto para yatırımı konusunda günlük olarak yatırım yapmanın doğru olduğunu düşünebiliyor ve çok sayıda insan kripto para yatırımı yaparken günlük olarak denemek istediğini ve günlük alım ve satımlar ile kazanç elde edebileceklerini düşünmekteler.

Bu konuda internet sitesi tarafından yapılan araştırmaya hemen geçmeden önce kripto para birimlerinin kısa vadede kazançlı olup olmadığını düşünmek ve bununla ilgili geçmiş fiyat örneklerini incelemek yatırımcılara daha fazla doğru düşünmelerinde yardımcı olacaktır. Düne göre bugün Bitcoin 300 dolar kadar daha fazla değer kaybetti ve eğer bir yatırımcı dün 10.900 dolar seviyesinden Bitcoin alsaydı bugün 10.600 dolara düşen ve ardından 10.500 dolara düşen Bitcoin fiyatı nedeniyle büyük bir kayıp ile karşı karşıya kalacaktı ve mecburen kayıp yaşasa da elindeki kripto parayı satmak zorunda kalacak ve sonucunda kaybeden yine kendisi olacaktı, kazanan ise kripto para piyasası olacaktı.

Ancak bundan birkaç yıl önce 2017 yılında 20 bin dolar olmadan 1 gün önce Bitcoin satın alsaydınız belki bugün binlerce dolar daha fazla kazanç elde etmiş olurdunuz ve bu konuda yatırımınızın değeri büyük oranda artmış olurdu. Son çalışmalar yine gösteriyor ki günlük olarak kripto para birimi yatırımı yapmanın %100 kaybettireceğini değil, %95 oranında yatırımcıların günlük yatırımlarından dolayı kayıplar yaşadıklarını gösteriyor.

  • 24 saatlik (1 günlük) alım yapanların çoğunun 2 yıl içerisinde kripto para piyasasından çıktıkları biliniyor.
  • %40’lık bir bölüm her ay 1 kez alım ve satım işlemi yapanlardan oluşuyor ve çok sayıda insanın bu grupta olduğu ve kısa vadeli yatırımcı sayısının rekor seviyede olduğu biliniyor.
  • 3 yıl kadar bir süre içerisinde %13’lük bir yatırımcı grubu günlük alımlara ve satımlara devam etmekteler.
  • 10 yıla kadar süren olumsuz sonuçlarda bile kripto para yatırımcılarının bir bölümü buna rağmen devam ediyorlar.

Kısa vadeli yatırımdan uzak duranlar daha çok kazanıyor

Kısa vadeli kripto para yatırımından uzak durarak daha uzun süreli kripto para birimi yatırımı yapanlar daha fazla kazanç elde ediyorlar. Ancak bu da herkes için geçerli olan bir kazanç değil, akıllı hamleler yaparak düşük kripto para birimi fiyatından yatırım yapanların kazanç elde edebildikleri bazı yatırımcıların kısa vadeli yatırımcılara bile daha fazla zararlar elde edebildikleri araştırmaların bir sonucu. Araştırmalarda kripto para piyasası verileri esas alınırken, bu konuda kesin bir kaynak verilmese de çok sayıda kripto para birimi yatırımcısı da bu durumu doğruluyor.

*Araştırmanın doğru olup olmadığından Bitcoinsistemi.com emin olmamakla birlikte rakamlar ve yüzdeler değişebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu