Haberler

Gürcistan Kripto Para Ve Blockchain Teknolojisinin Merkezi Olma Yolunda

Gürcistan yönetiminin kararları ülke ekonomisinde risk yaratabilir.

Gürcistan ekonomi yönetimi kripto para şirketleri ve zincir teknolojisi şirketlerinin ülkede merkez kurması ve tüm dünyanın ve bölgenin kripto para merkezi haline gelmek için çalışmalar düzenliyor. Gürcistan hükümeti kripto para şirketleri ve zincir teknolojisi şirketleri için düzenlediği bir takım çalışmalarda ve haklarda iyileştirmeler yaparak ülkenin merkez olması çabasında bulunuyor. Hemen yanıbaşında Rusya olan ülkenin, ekonomisi oldukça iyi durumda ve zaman zaman ekonomik göstergeleri kötü olsa da Türkiye’den vatandaşların giderek alışveriş yaptığı ve daha ucuza ürün temin edebildikleri ülke konumunda.

Merkez olması için çok çaba gerek

Gürcistan’ın bölgenin ve dünyanın kripto para merkezi olması için çok fazla çaba harcaması gerekiyor. Bu çabayı harcamak üzere çalışmalar düzenleyen ülkenin ekonomi yönetimi, aynı zamanda kripto para yasaları ve zincir teknolojisi şirketlerine yönelik yasalarda bazı iyileştirmeler yaparken ülke ekonomisini de düşünmek ve bu sektörün riskli olduğunun farkında. Bir şekilde sektörün ilgisini çekmeyi başaran Malta nasıl ise Gürcistan’da geleceğin kripto para merkezi olabilmek için büyük çaba sarfediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu