HaberlerKripto Para

Bitcoin Hacker Çetesi Lazarus’un Kirli Yöntemi İfşa Oldu!

DragonEx'ten neredeyse 7 milyon dolar çalan çete, bu sefer farklı bir yöntem denemiş.

Daha önce de Telegram vasıtasıyla yatırımcıları mağdur etmesiyle ve birçok farklı kripto para borsasını hedef almasıyla gündeme gelen Lazarus Grubu’nun kullandığı yöntem ifşa oldu. DragonEx borsasının çalışanlarını gerçekçi bir “trading bot” web sitesi aracılığıyla kandıran hacker grubu, DragonEx’ten aşağı yukarı 7 milyon dolar çaldı.

DragonEX çalışanlarını WFC Proof adını verdikleri sahte bir firmanın web sitesi ve sosyal medya hesaplarıyla kandıran suçlular, oluşturdukları kötü amaçlı yazılımla borsanın özel verilerine sızmışlar. Söz konusu meblağı çalmak için oldukça fazla çaba sarf ettikleri belli olan grup, bu işte resmen uzmanlaşmış. Nitekim söz konusu suç eylemi için özel bir web sitesi ve sosyal hesap hazırlayan çete üyeleri Kuzey Kore’nin en çok bilinen hacker grupları arasında yer alıyor.

Yöntem Değiştirdiler

Hacker çetesi normalde çaldıkları parayı hemen hesaplarına geçirmez, söz konusu suç eyleminin etkileri geçene kadar bekler ve çaldıkları paraları aylar sonra hesaplarına aktarırlardı ancak bu sefer öyle olmadı. Çete üyeleri her zaman kullandıkları yöntemden vazgeçip bu sefer paraları hızlıca hesaplarına indirdiler.

Artık sadece kurumsal firmaları değil, bireysel yatırımcıları da hedef alan ve Kuzey Kore Hükümeti tarafından desteklendiği düşünülen grup bakalım yeni suç eylemleriyle gündeme gelecek mi?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu