Haberler

Hackerlar Kötü Emellerine Bu Defa Da Binance’i Alet Etti!

Dolandıcıların YouTube üzerinden Binance adını kullanarak birçok yatırımcıdan kripto para talep ettikleri tespit edildi.

Kripto dolandırıcıları yine iş başında! YouTube’da defalarca yaşanan dolandırıcılık vakalarına bir yenisi daha eklendi, hackerlar bu defa Binance’in resmi logosunu kullanarak yatırımcıları tuzağa düşürmeye çalıştılar. Türlü kazanç vaatleriyle kandırdıkları yatırımcıları kendilerine kripto para yollamaya ikna etmeye çalışan hackerların hem Binance logosunu hem de Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun adını kullandıklarını tespit eden “Nabeel” adlı bir sosyal medya kullanıcısı konuyla ilgili YouTube’u suçladı.

Bu tür konularda YouTube’un son derece yetersiz kaldığı yorumunu yapan Nabeel’le aynı fikirde olan Binance CEO’su Changpeng Zhao, YouTube’un konuyla ilgili zafiyetine ek olarak Binance olarak YouTube’da reklam satın alamadıklarını ifade etti.

Bilindiği gibi aynı sorun daha önce de defalarca yaşanmış, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Tesla’nın kurucusu Elon Musk ve birçok ünlünün hem görüntüleri hem de isimleri kullanılarak birçok kişi mağdur edilmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu