Kripto HaberleriHaberlerHacker'lar Milyonlarca Dolarlık Kripto Para Çaldı

Hacker’lar Milyonlarca Dolarlık Kripto Para Çaldı

Takip et

Hacker’lar bugüne kadar milyonlarca dolarlık kripto para çalarak servetlerine servet kattılar. Geçtiğimiz aylarda yapılan araştırmalarda hacker gruplarının yeni hedefinin kripto paralar olduğunı ortaya koymuş ve kripto paralar ile ilgili olarak bir süredir ciddi siber güvenlik sıkıntıları yaşandığı doğrulanmıştı. Bu olaylar sonrasında bazı borsalar siber saldırı altında milyarlarca dolarlık kripto para çaldırmış, bazı borsalar ise siber saldırılar sonucunda sistemlerinde bazı sorunlar yaşamışlardı.

Bugün itibari ile birlikte ise ciddi sıkıntıların geride kalmadığı, siber saldırılar ile ilgili en üst düzeyde sorunlar yaşanmaya devam ettiği doğrulandı. Son 3 ay içerisinde en az yapılan araştırmalara göre 10 milyon dolarlık kripto para çalınırken, bu tür hırsızlık vakalarında asıl suçlunun ise kullanıcılar olduğu, kendi hesap ve cüzdanlarını korumayı bilmediklerinden dolayı bu kadar fazla siber saldırı olayı yaşandığı doğrulandı.

Hacker Grupları Kuruldu

Bu alanda başarılı olmak adına gruplar halinde hareket eden hacker gruplarının daha fazla grup üyesi ile birlikte daha fazla milyonlarca dolarlık kripto paraya sahip olma hevesinin günden güne daha fazla artacak olduğu kesinleşmiş. Hacker gruplarının aldıkları önlemler ve başarılı planlarından korumak için en üst düzeyde önlemler almak, en üst düzeyde kripto para hesaplarımızı korumamız gerekiyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları