Kripto HaberleriAltcoinHackerlar Yine İş Başında: Bu DeFi Platformuna Sızıp 1.2 Milyar Dolar Bastılar!

Hackerlar Yine İş Başında: Bu DeFi Platformuna Sızıp 1.2 Milyar Dolar Bastılar!

Takip et

Son birkaç ay içinde diğer birçok protokolün güvenliğini aşmayı başaran hackerlar tarafından bir DeFi protokolü daha saldırıya uğradı. Bu kez kurban Polkadot tabanlı Alcala oldu.

DeFi Platformu Acala Hâlâ Tehdit Altında Olmaya Devam Ederken AUSD En Düşük Seviyeye Geriledi

Polkadot’un aUSD ekosistemini barındıran merkeziyetsiz finans (DeFi) ağı, resmi Twitter hesabı aracılığıyla, ağdaki “yapılandırma sorunlarının” artmasının ardından operasyonların durdurulduğunu açıkladı.

O zamandan beri platformun kullanıcılarını panik içinde bırakan tweet şöyle:

“Honzon protokolünde aUSD’yi etkileyen bir yapılandırma sorunu fark ettik. Sorunu araştırırken ve düzeltirken Acala’daki operasyonları duraklatmak için acil bir oylama yapıyoruz. Normal ağ operasyonuna döndüğümüzde tekrar rapor vereceğiz.”

Görünüşe göre hackerlar ağa erişim sağladıktan sonra 1.2 milyardan fazla aUSD piyasaya sürdüler. Bu da altcoinin fiyatının anında %70 oranında düşmesine neden oldu. Bu yazının yazıldığı sırada, aUSD nispeten toparlanmış durumda.

aUSD fiyatının hack olayından sonraki gelişimini gösteren günlük grafik.

Bu gerileme, aUSD’nin 30 Haziran’dan bu yana ilk kez 1.03 dolara ulaşmasından kısa bir süre sonra gerçekleşti. Hack olayı ile birlikte aUSD fiyatı 0.58 dolara kadar düştü.

İlgili Haber
Kripto Paralardaki Yükseliş ile Beraber Short'ların Bir Kısmı Patladı: İşte En Fazla Etkilenen Altcoinler!

Polkadot ekosisteminin yerel stablecoin’lerinden aUSD, merkeziyetsiz, çok teminatlı kripto destekli bir stablecoin’dir. Şubat 2022’de piyasaya sürülen aUSD, Teminatlı Borç Pozisyonları (CDP’ler) sistemi aracılığıyla basılmaktadır. Stablecoin, USD’nin değerine sabitlenmiş olarak çalışıyordu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları