Kripto Para

Hacklenen Kripto Para Borsaları Neden Önlemler Almıyor?

BitMEX, Binance ve birçok kripto para borsası daha önce bir veya birden çok hacklendiler ve siber saldırılarda önlem alamadılar.

BitMEX, Binance, daha adını sayamadığımız birçok kripto para borsası daha önce hacklendi. Siber saldırılar nedeniyle hacklenen bu kripto para birimi yatırımcı borsaları çok kez yatırımcılar tarafından ilgi gördü ve daha fazla insan bu kripto para borsalarını güvenerek kullandılar. Ancak bugün BitMEX ile ilgili bir haber daha çıktı ve habere göre kripto para birimi borsasının hacklendiği iddia edildi. Bunun hemen ardından BitMEX Twitter hesabı hacklendi ve bu sebeple yatırımcılar BitMEX hesaplarındaki BTC’lerini geri çekmeye başladılar. Tüm bu olan bitenlerin sürdüğü bugünlerde yatırımcılar neler yapılabileceği konusunda ve hangi kripto para birimi borsalarına güvenecekleri konusunda soru işaretlerine yanıt aradılar.

İnsanlar artık nereye ve nasıl güveneceklerini şaşırdılar. Bunun ardında kripto para birimi borsalarının sık sık olmasa da zaman zaman siber saldırılara uğraması ve bu konuda kripto para birimi borsalarının bu siber saldırıları gizlemeye çalışması bir numaralı sebep olarak birinci sırada. Bazı borsalar hacklendiklerini 2 gün sonra ve daha geç bile açıklarken, bu da yatırımcılara ”ne kadar kısa süre içerisinde kripto paraları çekersem o kadar çok az siber saldırıdan etkilenmiş olurum” izlenimi veriyor.

BitMEX ve diğer kripto para borsaları siber saldırılar konusu ile ilgili herhangi bir güvenlik önlemi almış olsa bile yeterli düzeyde güvenlik önlemi almış değiller. Bitcoin yatırımcıları bu sebeple de çok fazla güvenlik endişesi yaşayabiliyorlar.

BitMEX hacklenmiş olabilir ancak bu konuda henüz borsanın internet adresinin hacklenip hacklenmediği bilinmiyor. Hesap hacklenmiş olsa bile kripto para yatırımcıları bu konuda resmi bir basın açıklaması yapması gerektiği için beklemek gerekiyor.

Henüz olmasa da gelecekte daha fazla insan kripto para birimi borsalarının güvenli olduğunu anlayacaklar. Ancak kripto para borsalarının gereken güvenliği elde etmeleri için yasal düzenlemelerin ve yasal kuralların daha iyi olması ve daha sert cezai yaptırımlar uygulanması gerek. Aksi durumda borsalar güvenlik konusunda yüksek maliyetleri karşılamamak için daha büyük siber saldırılar ile karşı karşıya kalabilirler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu