BorsaHaberler

Hacklenen Kripto Para Borsası Kervanına Yenisi Eklendi: VinDAX

Bitcoin borsası VinDAX hacklendi.

The Block’un yaptığı habere göre üç gün önce hacklendiği iddia edilen kripto para borsası VinDAX, bugün yapılan resmi açıklama ile bu iddiayı doğrulamış oldu.

Son zamanlarda birçok hack haberi gördüğümüz kripto para piyasasında en son BitMEX borsasının hacklendiği haberleri piyasada yankı bulmuştu. Her ne kadar şirket yetkilileri tarafından hacklenme olayının olmadığı söylese de son dönemde artan hack vakaları piyasadaki “güven” duygusunu azaltıyor.

İlgili Haber
Bitcoin Borsası BitMEX'den Kullanıcılara Hack Vakası

Bugün en güvenli olarak gösterilen Binance borsası bile tarihte birçok hack vakası ile karşı karşıya kalmış ve bunların en sonuncusunda 40 milyon dolarlık masraf borsanın kendi fonundan karşılanmıştı. Yapılan araştırmaya göre 2019 yılında borsa saldırıları neticesinde toplamda 105 milyon dolar çalınmış oldu.

VinDAX tarafından 500 bin dolarlık bir zarar uğranıldığı ancak hiçbir müşterinin bu durumunda etkilenmeyeceği ifade edildi. Miktarın az olması ve kullanıcıların mağdur edilmeyecek olması sebebiyle piyasayı olumsuz etkilemeyen hack vakası sonrasında “borsanın hiçbir faaliyetini engellemeyecek” şeklinde açıklama yapıldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu