BorsaHaberler

Hacklenen Kripto Para Borsası Kervanına Yenisi Eklendi: VinDAX

Bitcoin borsası VinDAX hacklendi.

Nexo

The Block’un yaptığı habere göre üç gün önce hacklendiği iddia edilen kripto para borsası VinDAX, bugün yapılan resmi açıklama ile bu iddiayı doğrulamış oldu.

Son zamanlarda birçok hack haberi gördüğümüz kripto para piyasasında en son BitMEX borsasının hacklendiği haberleri piyasada yankı bulmuştu. Her ne kadar şirket yetkilileri tarafından hacklenme olayının olmadığı söylese de son dönemde artan hack vakaları piyasadaki “güven” duygusunu azaltıyor.

İlgili Haber  Bitcoin Borsası BitMEX'den Kullanıcılara "Hack Vakası" İle İlgili Açıklama

Bugün en güvenli olarak gösterilen Binance borsası bile tarihte birçok hack vakası ile karşı karşıya kalmış ve bunların en sonuncusunda 40 milyon dolarlık masraf borsanın kendi fonundan karşılanmıştı. Yapılan araştırmaya göre 2019 yılında borsa saldırıları neticesinde toplamda 105 milyon dolar çalınmış oldu.

VinDAX tarafından 500 bin dolarlık bir zarar uğranıldığı ancak hiçbir müşterinin bu durumunda etkilenmeyeceği ifade edildi. Miktarın az olması ve kullanıcıların mağdur edilmeyecek olması sebebiyle piyasayı olumsuz etkilemeyen hack vakası sonrasında “borsanın hiçbir faaliyetini engellemeyecek” şeklinde açıklama yapıldı.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı