BorsaHaberler

Bitcoin Borsası BitMEX’den Kullanıcılara “Hack Vakası” İle İlgili Açıklama

BitMEX geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan "hacklenme" olayı üzerine açıklama yaptı.

Nexo

İşlem hacmi olarak en büyük kripto para borsalarından olan BitMEX geçtiğimiz günlerde bir hack vakası ile gündeme geldi. Birçok kullanıcıların mail adresleri deşifre oldu ve resmi Twitter hesabından “Hacklendik” şeklinde bir yazı paylaşıldığı iddia edildi.

İlgili Haber  BitMEX Borsası Hacklendi Mi? Atılan Tweet Herkesi Korkuttu

BitMEX, Kullanıcılarını Mail Yolu İle Bilgilendirdi

BitMEX konu ile ilgili kullanıcılarına detaylı bir mail gönderdi. Açıklamada özet olarak borsanın hacklenmediği sadece mail servis API’lerinin ele geçirildiği ve bazı kullanıcı maillerinin öğrenildiği ifade edildi. Herhangi bir şifre veya başka bir bilgiye ulaşılmadığının altını çizen borsa yetkilileri ayrıca Twitter hesabı ile ilgili de açıklama yaptı.

Twitter Hesabı 6 Dakikalığına Başkanını Eline Geçmiş

Twitter hesabı üzerinden “Hacked” tarzı bir yazı paylaşıldığını da doğrulayan BitMEX, harici bir kişi tarafından Twitter hesabının ele geçirildiği fakat 6 dakika içerisinde hesabın tekrar BitMEX kontrolüne geçtiği ifade edildi.

Öte yandan borsa yetkilileri güvenlik konusuna çok önem gösterdiklerini ve mühendislerinin bu konuda durmaksızın çalıştıklarının da altını çizdi.

Ayrıca yapılan açıklamada “herhangi bir mail veya başka yol ile özel bilgi veya şifreniz borsa yetkilisi tarafından bile istense asla bu bilgileri kimseyle paylaşmayın.” ifadesine yer verildi.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı