Bitcoin

Hafta Kötü Başladı: Değer Kayıpları Yaşandı

Bitcoin yatırımcıları üzgün.

Kripto para piyasası haftaya kötü ve düşüşler ile başladı. Piyasa sabah saatlerinin ardından düşüş yaşamaya ve Bitcoin fiyatının tekrar 3.850 dolar seviyesine düşmesi ile güne başladı ve piyasalarda 2 milyar dolardan daha fazla kayıp yaşandı. Bitcoin fiyatının yıl sonu beklentisinin sürekli olarak artmasına rağmen sürekli fiyat düşüşlerinin yaşanmaya başlaması ve fiyat düşüşlerinin sürekli düşüş yönünde değil, bir yükseliş bir düşüş olarak yaşanıyor olması yatırımcıların kararsız kalmalarındaki nedenlerden birisi olarak gösteriliyor. Bir süre önce 4.000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, fiyatındaki düşüşlerin bittiğine yönelik beklentiler yaratırken, bugün tekrar başlayan kripto para fiyatlarındaki %6’yı aşan düşüşler yatırımcılar üzerinde hem psikolojik olarak, hem baskı olarak ”daha fazla düşebilir” endişesi yarattı.

Bitcoin Hepsinin Suçunu Topluyor

Bitcoin fiyatındaki değişimler tüm kripto paraların fiyatının düşmesine ve buna bağlı olarak problemler yaşanmasına sebep olduğu iddiası ile yatırımcıların tepkisini çekiyor. Bitcoin Cash hard forkunun neden olduğu düşüşlerin inandırıcı olmadığını belirtenlerin sayısı düşüşlerin etkisinin uzun süredir devam ediyor olmasından dolayı inandırıcılığını yitirdiği iddia ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu