Haberler

Bitcoin Halving Tarihine 7 Gün Kaldı: Madenciler Toparlandı!

Bitcoin madencileri halving yani blok ödülü yarılanmasına hazır.

Birçok kripto para birimi madencisi bugünden fişleri çekti, cihazları satışa sundu. Washington’dan Pekin’e, Avrasya’dan Avrupa’ya kadar tüm dünyada milyonlarca Bitcoin madencisini ilgilendiren blok ödülü yarılanması gelirleri %50 oranından daha fazla düşürecek ve bu aynı zamanda bir iflas riski demek. Yatırımcılar ve madenciler bu dönemden sonra yaşanacak olan her bir yeni gelişmenin son derece önemli olduğunun bilincinde iken, bazı madenciler ise kısa süre içerisinde iflasa gitmemek için cihazlarını satma düşüncesindeler.

Washington’da madencilik eylemleri yapan bazı Bitcoin madencileri, bugünlerde cihazları kapatmaya hazırlandıklarından söz ediyor. Pekin merkezli dünyanın en büyük madencilik gruplarına sahip şirketler ise cihaz sayısını artırma yolunda adımlar atıyorlar.

Madencilere Yapılmış Bir Darbe!

Halving bilinen ve gerçekleşecek olduğu önceden bilinen bir olay olsa bile bazı madenciler blok ödülü yarılanmasını borçlu yeni madenciler için bir ‘darbe’ olarak görüyorlar. Ancak Bitcoin enflasyona karşı çıkarılmış bir ürün olduğu için toplam arzı kısıtlıdır ve enflasyon oranı 4 senede 1 her halving olayı gerçekleştiğinde yarı oranında azalmaktadır.

Halving hakkında her türlü sorunun cevabına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin Halving (Yarılanma) Nedir? Daha Önce Fiyatı Nasıl Etkiledi? Şimdi Nasıl Etkiler?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu