Haberler

Hamas ”Yüzyılın Anlaşması’nı” Kabul Etmez İse Bitcoin İle Destek İsteği Artabilir

Bazı ülkelerin terör örgütü listesindeki Hamas'ın ABD ile sorunu büyük.

Washington, Ramazan’dan hemen sonra Haziran ayında ”Yüzyılın Anlaşması” adı altında Filistin ve İsrail arasındaki sorunu çözmeyi hedefleyen yeni bir anlaşma kararı yayınlayacak. Yayınlanacak yeni anlaşma sayesinde İsrail ve Filistin arasındaki tüm saldırı ve füze sorunlarının çözülecek olduğu, Filistin’e dünya devletlerince milyarlarca dolar değerinde yardım sağlanacak olduğuna karar verilecek.

Ancak ortada büyük bir sorun var. Hamas isimli Filistin’de silahlı olan örgütün bu anlaşmayı kabul etmemesi ve Filistin yönetiminin bu anlaşmayı kabul etmesi durumunda ABD yönetimi İsrail’e ”terör örgütleri” kapsamında olan Hamas’ın tüm liderlerine karşı daha büyük saldırıları destekleyerek Hamas’ı tamamen ortadan kaldırmayı amaç edinecek.

Bunu kısa sürede yapabileceğine dair açıklamalar var. Hamas kripto paraları bilen bir örgüt ve kripto paralar ile kendisine bağış isteyen yöneticileri bulunmakta. Hamas’ın anlaşmayı kabul etmemesi durumunda tüm maaşlar kesilecek ve büyük saldırılar altında kalacak ve tüm finans kaynakları bugün olduğundan daha fazla engellenecek. ABD’nin bunu İsrail ile beraber yapabilecek olduğu ve Filistin yönetiminin desteğini de alırsa daha hızlı olarak Hamas’ı yok edebilecek olduğu tahmin edilmekte.

Resmi makamlar Yüzyılın Anlaşması hakkında henüz bir bilgi vermezken, Hamas’ın Filistin ile anlaşmazlık yaşaması durumunda kripto paralar ile bağış ve destek isteklerinin büyük oranda patlama yapabilecek olduğu belirtiliyor. Hamas’ın bugün kripto paralar ile binlerce dolar değerinde tek seferlik olmayan destekler aldığı ve bu destekler sayesinde militanlarına destek sağlayabildiği ve ödeme yapabildiği tahmin ediliyor.

İsrail kripto para işlemlerini izliyor

İsrail’in Filistin’e ve Hamas’a gidecek olan tüm kripto para yardımlarını da bloke edebildiği ve bunu takip etmeyi sürdürdüğü belirtiliyor. Dünyadaki gücü göz önüne alınırsa İsrail çok güçlü bir ülke ve kripto paraların ne durumda olduğunu, nasıl yönetildiğini ve neler olabileceğini bilebilecek nadir güçlerden birisi. Bazı devletlerde kabul görmüyor olsa da İsrail’in ekonomik gücü ve istihbarat gücünü göz önüne alırsak Hamas tarafından bu anlaşma kabul edilmez ve kripto para birimleri ile bağış istenirse yine sonucunda İsrail’in bunu engelleyebilecek bir gücü olduğunu hesaba katmak gerekiyor.

Hamas’a gönderilecek yardımların İsrail tarafından engellenmesi kripto para sektöründe herhangi bir risk yaratmaz. Ancak kripto para piyasasında bazı endişelere sebep olabilir. Zira İsrail ve ABD’nin kripto paraların yönetimine müdahale edebilmesi sonucunda gizlilik ve güvenlik algısı bugün düne nazaran yıkılmış olsa da daha büyük oranda darbe yaşayabilir.

ABD’nin kripto para yatırımlarını nasıl takip edip kendisini riskte görmüyor ise İsrailli üst düzey devlet yöneticileri de bunu yapabilir. Zira İsrail’in kripto para borsalarına yaptırım uygulayabilecek bir gücü var ve bunu yapması durumunda ABD’de İsrail’e destek vereceği için büyük oranda kripto para borsaları da Hamas’a yapılacak yardımların gitmesinin önüne geçebilir.

  • Yüzyılın Anlaşması ile ilgili bilgiler İsrail merkezli haber sitelerinden alınmıştır.
  • Yüzyılın Anlaşması ve Hamas hakkındaki diğer bilgiler ise çeşitli İngilizce ve ABD merkezli internet sitelerinden alınarak hazırlanmıştır. 
  • Bazı yabancı kaynaktaki kelimeler rahatsız edici olduğu için yerine yenisi ile değiştirilmiştir.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu