Kripto Para

Haziran’da Hangi Kripto Paraları Tercih Etmeli?

Haziran ayında tercih edilmesi gereken kripto paralar hangileri?

Yeni bir aya girmeden önce 1 ay süre ile hangi kripto para birimine daha fazla yatırım yapılması gerektiği konusu her ay başında olduğu gibi bu ay başında da tartışma sohbetlerinden olacak. Türkiye’de pek bilinmiyor olsa da yabancı ülkelerde böyle konulara daha fazla rastlamak mümkün. Yabancı kripto para yatırımcıları birbirleri ile kurdukları özel uygulamalardaki gruplarda 1 aylık olarak hangi kripto para birimine yatırım yapmanın daha fazla kazanç getirebilecek olduğunu ve daha fazla kazanç için hangi veya hangilerine yatırım yapması gerektiğini konuşabiliyorlar. Kripto para birimlerinin bu sene 2019 yılı Haziran en iyi kripto para yatırımı olarak hangi kripto para birimine yatırım yapılması ve 1 ay sürede en çok hangi kripto para biriminin kazandıracağı konusunda bu ay yine en fazla Bitcoin’den kazanç olduğuna dair bir görüş var.

Haziran ayının Bitcoin için en iyi geçecek aylardan birisi olabileceği ve kripto para piyasalarında etkisinin en iyi kripto para olabileceği tartışılıyor. Bitcoin’in bu ay için tercih edilebilecek yatırımlardan olacağı, yine yatırımcıların kripto para tercihi yapacaklar ise tek tercihlerinin Bitcoin olmadığı belirtiliyor. Bitcoin’in kripto para birimleri arasındaki rolü çok iyi olduğu için bazı kripto para yatırımcıları Bitcoin’den başka kripto para birimine yatırım yapılmaması gerektiğini düşünüyor olabilir.

Ancak Haziran ayında beklentiler XRP’nin de iyi kazanç getirebileceği yönünde. Litecoin’den Haziran ayı için bir beklenti pek yok ve bu ayı sakin olarak geçireceği, gelecek kış aylarında daha fazla artabileceğine dair bir beklenti var. Bitcoin’in ardından gelen 2. sıradaki Ethereum’un bu ay içerisinde kazanç getirip getirmeme konusunda XRP’ye göre daha riskli olabileceği için tercihin Bitcoin’den hemen sonra 2. sıraya XRP’yi almak gerektiği yönünde.

Haziran ve kripto para birimleri 2019

XRP ve diğerleri arasında kararsız kalan yatırımcıların ise bu ay sonuna kadar kısa bir beklentileri var ise daha düşük altcoinlere yatırım yapabilecekleri, adı pek bilinmeyen altcoinleri yatırımları arasına ekleyerek kazanç elde etmek için daha fazla risk alabilecekleri mümkün.

Pek adı bilinmeyen kripto paraların bu 1 aylık sürede eğer az biraz yatırım yapılacaksa tercih edilebilir oldukları, ancak çok büyük bir yatırım yapılacaksa tercih edilmemesi gerektiği belirtiliyor. Altcoinler arasındaki en iyi altcoin olarak yine kripto para birimleri arasından ilk 10 sırada olan altcoinlere yatırımın Haziran ayında en çok kazandıracaklar ve daha az riskli grupta olan kripto para birimleri olarak görüldükleri belirtiliyor.

Bitcoin ile beraber hangi kripto paraya yatırım yapabilecek olduğunu düşünen yatırımcıların ise bu ay içerisinde Bitcoin beraber XRP ve 3 kripto para birimine yatırım yapacaklar ise bunların arasına BNB’yi de eklemeleri önerilmekte. BNB dışında farklı bir kripto para seçmek isteyenlerin son tercih olarak çok fazla uzağa gitmeden Ethereum’u tercih edebilecek oldukları belirtiliyor.

*Bu içerik özel bir tavsiye değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu