AltcoinHaberler

Hedera Hashgraph’ın Kripto Parası HBAR 3 Ay İçinde Nasıl Bu Kadar Değer Kaybetti?

HBAR 3 ay gibi kısa bir sürede yüzde 98 gibi dudak uçuklatan bir oranda değer kaybetti.

Şu an 0.011 dolardan işlem gören kripto değer HBAR, bundan 3 ay önce piyasaya sürüldüğünde 0.70 dolardan işlem görmekteyken neden ve nasıl bu kadar değer kaybettiği sorularıyla gündeme geldi.

Bunun için birkaç neden sayılabilir. Bazıları bu durumun nedenini SAFT olarak görüyor. Bilindiği gibi SAFT, akredite yatırımcılara sunulan bir çeşit yatırım sözleşmesi. HBAR’ın bu kadar değer kaybetmesini buna bağlayanlar piyasaya yüklü miktarda tokenin SAFT yatırımcıları tarafından resmen boşaltıldığını savunuyorlar.

Bunların yanı sıra “Scam Alarm”ın Twitter’dan yaptığı bildirime göre hashgraph’in konsey düğümlerinden 10 tanesinin 4’ü ağı terk etmiş durumda. Ayrıca kurucular tarafından Hedera logosuna karşı başlatılan bir linç girişimi olduğunun da altını çizdi.

Yönetim konseyinde Tata Communications, Nomuro Holdings ve FIS Global gibi isimleri de barındıran Hashgraph’ın yönetim kadrosunda yaprak dökümü yaşandığı ve ağ düğümlerinin hizmet vermeyi bıraktığı da gündemi meşgul eden haberler arasında yer alıyor.

Bununla birlikte Scam Alarm, proje kurucularından Christian Hasker’ı da diktatör olmakla suçladı. Bu son gelişmeler neticesinde de kripto değerde yüzde 14’lük bir değer kaybı olması kaçınılmaz hale gelmiş olabilir.

Uzmanlar bu ve bunun gibi birçok altcoin projesinin yok oluşunu önümüzdeki dönemde daha çok göreceğimizi ifade ediyor. Hatta öyle ki piyasadaki altcoinlerin yüzde 99’unun yok olacağı tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu