Bitcoin

Herkes Aynı Fikirde: Bitcoin’i Ancak Bu Gelişme mi Toparlayacak?

BTC fiyatının ihtiyaç duyduğu gelişme ne?

Bloomberg Intelligence’ın önde gelen analistlerinden Mike McGlone, kripto para sektörünün çok beklediği haberin çok yakında gelebileceğini ifade etti.

McGlone, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komsiyonun (SEC), çok yakında ülkenin ilk Bitcoin ETF’ine onay vereceğini düşünüyor.

Ünlü isim, 21 Eylül tarihinde gerçekleştirdiği röportajında, Kanada’nın Bitcoin ETF’i konusunda adım atmasının ABD için de teşvik içerdiğini vurguladı.

Şu an ABD’den Kanada’ya ciddi anlamda sermaye çıkışı olduğunu ve buna Cathie Wood’un ARK Invest şirketinin de dahil edildiğini vurgulayan başarılı stratejist, ABD’nin artık buna izin vermeyeceğini ifade etti. McGlone’a göre ABD daha fazla yatırım kaybetmemek için Bitcoin ETF’ine resmen izin verecek.

McGlone, bunun Ekim ayı sonunda gerçekleşeceğini bekliyor ve bunun aslında paranın akışı dair meşruluk getireceğini ifade ediyor.

Bu konuda olumlu açıklamalarda bulunan tek kişi ise McGlone değil. Ünlü kripto para analisti Lark Davis, kripto para sektörünün şu an yaşadığı düşüşe rağmen Bitcoin’in yıl sonunda 100.000 doları göreceğini vurguladı.

2013 ve 2017 yıllarının son çeyreklinin hep böyle olduğunu hatırlatan Davis, bu seferki olumlu haberin ise Bitcoin ETF’i olacağını ifade etti.

Yıllardır beklenen ve Bitcoin’e resmen kurumsal bir varlık statüsü kazandıracak olan ABD’deki ETF onayı, gerçekten de sektörde her şeyi tersine çevirebilir ve kripto para sektörünü hareketlendirebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu