Haberler

Herkes Onun Ne Diyeceğini Merak Ediyordu, Konuştu: Dijital Para Ödeme Sistemlerini İyileştirebilir!

Dijital paralarla ilgili önemli açıklamalar.

ABD Ulusal Rezerv Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell, merkez bankasının dijital dolar çıkarmasının önemli olduğunu düşündüğü açıklamasında bulundu. Bir süredir ne diyeceği merak edilen Powell’in daha önce 25 milyon Amerikan vatandaşını kapsayacak proje üzerinde çalıştıklarını açıkladığı biliniyordu.

FED tarafından oluşturulacak dijital para biriminin Amerika’da daha fazla ödeme kolaylığı ve daha fazla ödeme sistemlerinin gelişmesine katkıda bulunacağına işaret eden Powell, “bu sayede ödeme sistemi daha hızlı gelişebilir” dedi.

CBDC İçin 3 Zorluk Olduğuna Dikkat Çekti!

Diğer ülkelerle FED arasında CBDC geliştirmek için “çok verimli” ortaklık ve bağlantılar kurulduğuna değinen Powell, bu sayede ABD ve diğer ülkelerin bu alandaki başarıları ve bilgi birikimi ile tecrübelerini ülkeler arasında paylaştıklarına değindi.

CBDC’ler için 3 temel zorluk olduğuna dikkat çeken ünlü isim bu zorlukların şunlar olduğunu söyledi:

  • Siber saldırılara ve sahtekarlığa karşı koruma önlemleri alınması
  • Para politikası ve finansal istikrar üzerindeki etkisi
  • Kullanıcı gizliliği ve güvenliği arasındaki denge ve varsayımsal bir CBDC ağında yasa dışı etkinliği önlemek için gerekli olan sistemin sağlanması

Bu 3 temel zorluğun giderilmesi ile daha iyi sonuçlar alınabileceğine ve ilerleme sağlanabileceğine işaret eden Powell’in açıklamaları çok sayıda kişi tarafından “olumlu açıklamalar” olarak kabul edildi.

ABD henüz dijital para birimine sahip olmamasına rağmen en kısa süre içerisinde dijital para çıkarabilecek ülkeler arasında yer almakta.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu