Kripto HaberleriHaberlerHindistan Ekonomi Bakanı: Bitcoin Hindistan'da Yasak Değil!

Hindistan Ekonomi Bakanı: Bitcoin Hindistan’da Yasak Değil!

Takip et

Hindistan Ekonomi Bakanı Thakur, kripto paralar hakkında kendisine sorulan sorulara kısa kısa yanıtlar verdi. Hindistan Ekonomi Bakanı Thakur, verdiği ilk yanıtta ülkede kripto para birimlerinin yasak olup olmadığı hakkındaki soruya yanıt verdi. Hindistan’ın kripto paraları yasaklamadığını ve yasaklar uygulamakta olmadığını savunmakta olan ilgili bakan, kripto para düzenlemeleri hakkında ise ilgili raporun gönderildiğini ve bakanlığın bu kripto para raporu üzerinde gerekli çalışmalara başlamış olduğunu açıkladı.

Basına yaptığı açıklamada kripto para birimlerinin Hindistan’daki durumunu söylemeyen bakan, kripto para düzenlemeleri ile ilgili olarak ise yapılması gereken birçok farklı çalışma olduğunu bu konuda ilgili bakanların ve bakanlıkların kendi bünyelerinde çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı. Bitcoin hakkında özel hiçbir açıklama yapmayan bakan, henüz Hindistan’da kripto para yasaları olmadığını ve bu yasaların oluşması adına kendilerinin gerekli olan adımları atmaya başladıklarını sözlerine ekledi.

Bakanın açıklamaları kısa süre içerisinde tepki çekerken, Hindistan’da Bitcoin ATM’si nedeniyle cezaya çarptırılan Hint vatandaşı hatırlatıldı ve bankalara Modi yönetiminin verdiği ”kripto para ile ilişkili hesapları dondurun” kararları hatırlatıldı.

*İçerikte belirtilen bazı bölümler iddialara dayanmaktadır %100 doğru olmayabilir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları