Kripto HaberleriHaberlerHindistan ekonomisini kripto paralar daha kötü yapabilir

Hindistan ekonomisini kripto paralar daha kötü yapabilir

Takip et

Hindistan hükümeti, yerli kripto para birimi üretmek konusunda son zamanlarda yakın ilişkiler kurduğu Rusya’nın önerileri ile ülkede yerel kripto para konusuna sıcak bakıyor. ABD’nin yaptırım tehditleri, hemen yanıbaşı ülkesi olan Pakistan’ın savaş ve kendilerine yönelik tehditleri ile birlikte 1.2 milyardan daha fazla nüfusu dolayısı ile ekonomik bir kıtlık yaşayan Hindistan, bu aşamada kripto paralara güvenmeye çalışıyor. Ülkede, yerel olarak yapılan araştırmalar halkın asla kripto paradan yana olmadığını ve sadece bireysel yatırım ve ödeme aracı olarak kısmen kullanılabilecek olduğu bunun ise Bitcoin ile olabilecek olduğu açıkça belirtilirken, Hindistan hükümeti ise tam tersini düşünerek hareket ediyor.

Kendi kendini batıracak!

Hintli ekonomistlere göre ülkede yerli kripto para biriminin üretilmesi ve Hindistan’da nakit kullanımının azaltılmasına yönelik girişim olur ise durum Venezuela’dan daha da kötü bir hal alacak. 1.2 milyar nüfuslu ülkede gelişmişlik endeksleri son derece düşük olması ve internet kullanımının son derece az olmasının bu durum üzerinde etkili olduğu belirtilmekte.

  • Hindistan, dünyanın en büyük nüfuslu 2. ülkesi.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları