Haberler

Hindistan Hükümetine ”Kripto Para Raporu” Sunuldu!

Hindistan hükümetine yeni rapor sunuldu, açıklama yapılmadı.

Hindistan hükümeti tarafından yetkilendirilen bir ekip ülkede kripto paraları araştırdı ve küresel olarak kripto paraların ne durumda olduğunu, diğer devletlerin kripto paralara nasıl yaklaşım içinde olduğunu ve kripto paraların güvenlik, yatırım, bireysel riskleri ile devletlere yönelik risklerinin neler olduğunu büyük bir dosya halinde hükümetin en üst düzey yetkililerine teslim ederek, Hindistan Maliye ve Ekonomi Bakanlığı’na bu araştırmanın sonuçlarını belgeleri ile birlikte sundu.

Hindistan hükümeti, kripto paraların güvenlik açısından ve devletin geleceği açısından kendileri adına büyük bir risk olarak görüyor ve kripto paraların ülkede yasaklanmasından yana olduklarını sürekli olarak belirterek, ülke vatandaşlarının kripto para sahibi olmasını engellemek istiyor.

Bu konuda kripto para borsalarının banka hesaplarını engelleyen Hindistan hükümetinin son adımı ise kripto para ATM’lerini engellemek ve yasakların gri bölgesi olarak bilinen ”ATM” kurulmasını bile engellemesi ülkede büyük çaplı tepkilere sebep oldu. Maliye ve Ekonomi Bakanlığı ise ülkede kripto paralar konusunda aylardan beri yasal bir takım önlemler alacak olduklarını ve bu önlemleri açıklayacak olduklarını belirterek halkı bekletiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Kaynak
Bitcoin.News
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu