bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerHindistan Hükümetine Öneri Verdiler: Kripto Paralar Yasaklansın!

Hindistan Hükümetine Öneri Verdiler: Kripto Paralar Yasaklansın!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hindistan’da kripto paralar henüz resmi olarak yasak değil ancak hükümet kararları gereğince yasak. Bugün kripto para sahibi olmak isteyen Hindistan vatandaşlarının sayısı çok fazla olsa da maalesef kripto para yatırımı yapan kişilerin sayısı borsa olmaması nedeniyle çok az düzeyde seyrediyor. Kripto paraların resmi olarak daha ağır yaptırımlar ve yasaklar uygulanmasını öneren Hindistan Hükümet Paneli, raporda kripto paraların ülke ekonomisine tehdit olup olmadığı konusunda kamuoyu ile hiçbir bilgi paylaşmıyor ve sadece hükümete yeni bir takım önerilerde bulunuyor.

Hindistan’da hükümet sürekli kripto para yatırımcıları ve kripto para birimi yatırımlarına dair farklı farklı konulardan dolayı açıklamalar yapıyor.

Hindistan yönetiminin kripto para birimlerine yönelik tavrı nedeniyle ülkede birçok insan çok sayıda tepki gösteriyor, hükümet ise bu tepkilere sert karşılık veriyor.

Hükümetin kripto paraları resmi olarak yasaklaması durumunda demokratik olmayan bir takım uygulamalar resmiyete geçmiş olacak ve rakip ülke olan Pakistan bu konuda Hindistan’a göre daha özgür olduğu için daha fazla bu alanda rakibine karşı elini güçlendirme imkanı bulacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları