Haberler

Hindistan Kripto Para Borsalarını Ölüme Terk Etti

Koinex kripto para borsası Hindistan'da yasal engellemeler sonucu kapandıklarını açıkladı.

Hindistan aldığı kararlar ile adından söz ettiriyor. Hindistan Başkananı Modi hükümetinin aldığı kripto para kararları ülkeyi ciddi bir gerileme sürecine sürüklerken, Modi hükümeti bunun farkında değil. Kripto paraların dünyada insanlara sunulan en iyi yatırım ve ödeme araçları olması Hindistan’ı rahatsız ediyor ve görünüşe göre Modi hükümetini endişelendiriyor. Hükümet, kripto paraları olası sorunlara sebep olabileceği, Hindistan fiat para birimlerinin önüne geçmesinin mümkün olması gibi nedenler ile engellese de bunu açık açık dile getirmiyor.

Kripto para yasaklarından sonra büyük dev kripto para borsalarından Koinex Hindistanlı kripto para yatırımcılarına artık hizmet sunamaz bir seviyenin ötesinde kaldıkları için kapanma kararı verdi ve Hindistan’da bundan sonrası için hiçbir hizmet sunamayacaklarını, bunun yasalar ve alınan engelleme kararlarından dolayı olduğunu açıkladı.

Hindistan kripto para birimlerine karşı uyguladığı bu yasaklar sonunda hem yatırımcılarına, hem vatandaşlarına, hem hükümete kaybettirdiğinin farkında değil.

Yatırımcılar ülkenin engelleme kararının güvenilmez ülke olduğunu düşünerek yatırım yapmaktan çekinir durumda.

Hindistanlı sıradan vatandaşlar kripto para yasaklarından dolayı tepki gösteriyor ve para kazanacak oldukları ve ekonomiye daha fazla desteklerinin olacağı yerde bunun ellerinden alınmış bir hak olduğunu iddia ediyorlar.

Hükümet ise hem ekonomik olarak kripto paralardan elde edilecek refahı engelliyor, hem de bu nedenle engellemelere başvurduğu için oy kaybediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu