Haberler

Hindistan Kripto Para Düzenlemelerini Sonlandıramıyor!

Yeni yasal kararlar ülkeyi nereye götürür?

Hindistan hükümetinin attığı adımlar ülkede kripto para sektörünü belirsizliğe sürüklüyor. Hükümetin yasal olarak ancak haksız olarak attığı iddia edilmekte olan adımlar sonrasında Hindistan’da yatırımcılar kripto paralarını kullanamıyor veya herhangi bir kripto para sahibi olmak istediklerinde çok daha zor yollardan bunu başarabiliyorlar.

Hindistan hükümetinden kripto para yasaları konusunda resmi karar vermesini isteyen Yüksek Mahkeme ise ülkede son karar için en fazla 4 hafta süre tanıdı ve Ekonomi/Maliye Bakanlığı’nın üst düzey bürokratlarının kripto para yasaları hakkında yasal olarak karar vermesini istedi. Hindistan hükümeti ise Yüksek Mahkeme tarafından son açıklamadan sonra olumsuz bir açıklama yapamadı ve Modi hükümeti çalışmalara başladı

Yasal çalışmaların tamamlanması için 4 haftalık sürenin sonuna az kaldı. Hükümet kanadı henüz kripto para birimlerinin geleceği hakkında açıklama yapmazken, ülkede kripto para sahipleri ise hükümet tarafından alınacak olan kararı bekliyor. Hükümetin en üst düzey kurumlarının yakın zamanda bu konu üzerinde daha farklı çalışmalar düzenlemesi beklenirken, yasal kararın tüm 1.2 milyar nüfus için geçerli olacağı ve üzerinde tekrar düzenlemeler yapılmasına gerek kalmayacak bir sistem olması bekleniyor.

Hindistan’ın kripto paralara karşı belirleyecek olduğu yasal kararların ne kadar sürede yasalaşacak olduğu hakkında henüz açıklama yapılmadı.

Dünyanın en fazla kripto yasaklarının olduğu ülke

Hindistan, dünyada en fazla kripto para yasaklarının uygulandığı bir ülke. Ülkede, kripto paralar henüz yasak ve bu yasakların kısa zamanda kaldırılması mümkün değil. Ülke, Bitcoin yasakları ile anıldığı için ve kısa vadede bu sorunlardan kurtulamayacak olduğu için yakın zamanda yeni yasalar ile ortaya bazı farklı problemlerin çıkması da mümkün.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu