BitcoinHaberlerKripto Para

Hindistan Kripto Para Ticaretine Vergi Getiriyor!

Kripto para ticaretinde regülasyon çalışmaları devam ediyor.

Hindistan haber kanalı ET NOW editörü Ruchi Bhatia, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Hindistan hükümetinin ülkedeki kripto para ticaretini ve ekosistemini vergilendirmek istediğini belirtti.

Hükümet yetkililerin gelir elde edilen kaynakların vergilendirilmesi gerektiği kanaatinde olduğunu ifade eden editör Bhatia, kabinenin yakın zamanda kripto para ticareti konusunda yasa hazırlamayı planladığını vurguladı.

Bhatia, hükümetin yasa hazırlığında olduğunu söylemesine rağmen henüz resmi kaynaklardan bu konuyu doğrulayan bir açıklama gelmedi.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen HODL konferansında Eski RBI Yardımcısı Şef R Gandhi de kripto para ticaretinin vergilendirilmesi gerektiğini söylemişti.

Hindistan kripto para ticareti konusunda kararsızlığını korurken, hükümetin yasa hazırlığında olduğunu haberi Hindistanlı yatırımcılarda merak uyandırdı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu