Kripto Para

‘Hindistan’da Kripto Para Yasakları Yargıya Güveni Etkiledi’

Hindistan'da çok sayıda insan kripto para birimlerine erişemiyor.

Merkezi yönetim tarafından alınan kripto para yasağı Hindistan’da geçerli olmayı sürdürüyor. Kripto paralara karşı radikal bir yasak kararı alan Hindistan hükümetinin yöneticisi Nandi Modi’nin bu yasak kararına ülke çapında tepkiler devam ederken geri adım atmayı düşünmediği paylaşılıyor. Hindistanlılar Modi hükümetinin yargıya müdahale edip etmediği hakkında ise sosyal medya üzerinden tartışmalarını sürdürüyorlar.

Son günlerde ülkede devam eden kripto para birimi yasak tartışmalarının dozu giderek artarken, yargı tarafından hükümete tanınan sürenin sonuna gelinmiş ve aylar geçmiş olmasına rağmen sürekli ertelenen son karar davasının bir türlü gerçek olmaması üzerine Hindistanlılar ülkede hükümetin yargıya müdahale ettiği ile ilgili daha fazla şüpheye sebep olduğuna değiniyorlar.

‘Hükümetler yargıya müdahale etmezse durum daha kötü olabilir’

Bazı Hint vatandaşlarına göre ise hükümetler yeri geldiği zaman yargıya müdahale etmeli ve yargının ‘başıboş’ olarak hareket edemeyecek olduğunu bilmesi gerekiyor. Hint vatandaşlarının bir bölümüne göre yargı eğer ki ülke ekonomisine kayıp yaşatacak bir kararı hükümete karşı olarak verebilir ise hükümet bir sonraki seçimlerde oy alamayabileceği gibi suçlu olarak kararı veren hakimler değil hükümetin bugünkü yetkilileri görülebilir ve bu istenmeyen bir şey olurdu. Sadece bazı konularda Modi hükümetinin yargıya müdahale etmesini doğru bulduklarını söyleyen Hint vatandaşları sıradan olaylar için ise asla yargıya müdahale edilmemesini desteklediklerini ifade ediyorlar.

Kripto para yasaklarını kaldırmayı düşünmüyor

Hindistan’da Modi yönetimi kripto para yasaklarını kaldırmayı düşünmüyor. Ülkede kripto paraların yasak olduğunu ve kullanan vatandaşların cezalandırılacak olduğunu açıklayan yetkililer bunu direkt olarak söylemese de aldıkları kararlar buna işaret edebiliyor. Yetkililere göre ülkede son dönemde yaşanan ekonomik gelişmeler ışığında kripto paralar ile kayıpların önlenebilmesi için bu tür yasaklar çok önemli durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu