fbpx
HaberlerKripto Para

Hindistan Kripto Paralar İle İlgili Neden Önlem Almak İstiyor?

Nexo

Hindistan yönetimi 1 milyarı aşkın nüfusunu korumak ve olası dolandırıcılık ve benzeri olayları engellemek adına bazı adımlar atılıyor. Hindistan yönetimi tarafından atılan adımlar bu konuda engelleme ve yasaklamaya yönelik olmamasına rağmen zaman zaman ülke içerisinde bazı önlemlerde alınabiliyor. Alınan bu önlemler sonucunda kripto para borsalarına yönelik olarak alınan önlemler olurken, borsalarının durumu ile ilgili sık sık ANAYASA MAHKEMESİ ile YEREL MAHKEME arasında tartışma durumu yaşanıyor.

Fakir Ülke Olma Faktörü

Ülke zaten aşırı nüfusu tam olarak doyuramadığı ve gıda üretiminde başarılı olamadığı ile dolandırıcılık, terör olaylarının çok fazla olmasından dolayı ülkede kripto paralara karşı ciddi önlemler alınıyor. Alınan bu önlemler arasında zaman zaman engelleme çabaları bulunmasına rağmen ülkede hala daha demokrasi, insan hakları ve ekonomik konularda doğru kararlar veren onlarca yargıç bulunmamakta.

Hali ile ülkede yaşanan engelleme çalışmalarının bitmesi ve engelleme konusunun çıkmaması için kripto paraların daha fazla gelişmesi ve daha fazla kendisini kanıtlaması gerekmekte olduğu belirtilmekte.

* Kripto paraların gelişmesi ve güvenliğini kanıtlaması çok çeşitli etkenlere bağlıdır.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı