Kripto HaberleriHaberlerHindistan Kripto Paraları ''Delil'' Göstermeden Yasaklamış

Hindistan Kripto Paraları ”Delil” Göstermeden Yasaklamış

Takip et

Hindistan Merkez Bankasınca geçtiğimiz haftalarda alınan karar sonucunda kripto paraların yasaklanmasına karar verilmiş ancak bu yasak Hindistan Anayasa Mahkemesi tarafından durdurularak ekonomik özgürlüğün insanların elinden alınamayacak olduğu yönünde karar verilmişti. Bu yasak sonrasında bir komite kuran Hindistan Mali İşler Bakanlığı ise bu hafta araştırmalarına devam ettiği sırada Hindistan Merkez Bankasınca alınan yasak kararının hiçbir delile dayalı olmadığını, tamamen keyfe-keder olarak alınan bir karar olduğunu belgeler ile açık etti.

Yetkililer raporda kripto paraların yasaklanması adına yapılan bir araştırma olmadığını, yapılan araştırmaların bir kısmının da sadece yasaklama ile ilgili olduğuna değinerek, bu durumun ”delilsiz engelleme” olduğunu açıkladı.

Hindistan İnsan Haklarının Olmadığı Bir Ülke

Taliban terör örgütü ve diğer bazı terör örgütlerinden fazlası ile sorunlar yaşayan Hindistan ve Pakistan insan haklarının en alt seviyede olduğu ülkelerden birisi. ABD yönetimi ve Avrupa Birliği yönetimince terör örgütlerine destek vermesi dolayısı, keyfe-keder yasaklar, engellemeler dolayısı ile yaptırımlar uygulanan 2 ülkeninde bu tür delilsiz şekilde kripto paraları engellemesinin önüne sadece Anayasa Mahkemesi geçebiliyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları