Haberler

Hindistan Temyiz Mahkemesi: 14 Gün Süreniz Var, Yasağın Nedenini Açıklayın!

Hindistan Temyiz Mahkemesi'nden son karar açıklandı.

Hindistan Temyiz Mahkemesi yargıcı, kripto para birimlerinin Hint hükümetince yasaklanması sonrasında davanın bir üst mahkemeye taşınmasının ardından karar verdi. Mahkeme yargıcı, kripto para yasakları hakkında hükümetten ve Merkez Bankası’ndan geçerli nedenler sunmasını aksi durumda davacılar lehine karar verilecek olduğunu, 14 gün içerisinde mahkemeye Merkez Bankası aracılığı ile yasakların arkasındaki nedenler ve yasakların sebebi hakkında açıklamalar yapılması zorunluluğu getirdi.

Hindistan’da Modi hükümeti artık işin içinden çıkılmaz bir noktaya geldi ve kripto para yatırımcıları hükümete karşı yasal her kapıyı çalıyor. Son kapıdan 1 önceki kapı olarak görülen ancak son kapı olarak ülkede kabul gören Hindistan Temyiz Mahkemesi kripto para yasaklarının kaldırılmasına karar vermez ise ülke içerisinde Modi hükümeti istediği sürece kripto para birimleri yasaklı kalabilir. Hükümetin bu konuda asla geri adım atma düşüncesi görünmese de temyiz mahkemesi tarafından verilen bu karar sonrasında belki de geri adım atılabilir. Modi hükümetinin yargıya müdahale etmeye çalışması durumunda ülkede ve dünya çapında çok büyük bir tepki gösterilebileceğinden yargıya müdahale edilmesi beklenmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu