Haberler

Hindistan Yasaklara Doymak Bilmiyor!

Hindistan hükümetinden 118 uygulamaya yasak geldi.

Bugün sabah saatlerinde medyada yayınlanan haberlerde Hindistan’ın ‘düşman kardeşi’ olan Pakistan’da çöpçatanlık amaçlı 5 uygulamaya yasak geldiği haberleri duyurulmuştu. Ardından ise komşu ülke Hindistan’dan gelen haberlerde Yeni Delhi yönetiminin 118 Çin menşeili uygulamaya yasak getirdiği açıklandı. Aralarında PUBG adlı popüler oyunun da bulunduğu bu yasak ülkede tepkilere neden oldu.

Son dönemde sınır tartışmaları yaşadığı Çin yönetimi ile sorunlar yaşayan Yeni Delhi yönetimi bu yasakları uygulama sebebi olarak herhangi bir sebep göstermedi.

Ancak bu yasağın daha önce uygulanan kripto para birimi yasağı gibi kaldırılmasının mümkün olamayabileceği, yargının bu uygulamalara yönelik yasakları kaldıramayacağı hatta Çin merkezli kripto para borsalarına dönük eğer ki tartışmalar devam ederse yasaklar getirilebileceği iddialarına sebep olmuş durumda.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu