binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerHindistan Yönetimi Kripto Para Yasaklarını Kaldırıyor

Hindistan Yönetimi Kripto Para Yasaklarını Kaldırıyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hindistan Maliye Bakanlığı ve Hindistan Anayasa Mahkemesi verileri inceledi ve alınan yasakların kaldırılması adına hükümet olarak ortak bir adım atılması yönünde karar verdi. Ülkede kripto para yasakları hükümet tarafından uygulanırken Anayasa Mahkemesi bunun insan haklarına aykırı bir engelleme olduğu yönünde karar vermiş ne kadar sorunlar yaşansa bile ülkede kripto paralar konusunda kripto para borsaları ve hükümet arasında dahi sorunlar en üst düzeyde yaşanmıştı.

Hindistan Maliye Bakanlığı Sekreteri Subash Chandra Garg, ise bu durumun geride kalması adına her türlü önlemlerin alındığını ve hükümet tarafından gerekli yasakların kaldırılarak Hindistan vatandaşlarına kolaylık sunulması yönünde ilgili adımların atılacak olduğunu doğruladı.

Yasaklar Daha Erken Kaldırılacak

Zaten mevcut yasaklar ülkede kaldırılacaktı, Anayasa Mahkemesi tarafından alınan kararlar dolayısı ile yasakların kaldırılması bekleniyordu. Ama bu kararlar ile birlikte hükümetin yasakları kaldırmaya yönelik girişimleri işlemlerin çok daha hızlı ve daha garantili bir şekilde kaldırılmış olmasına yarayacak. Tam olarak yasakların ne zaman kaldırılacak olduğu konusunda ise net bir açıklama yapılmış değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail