Blockchain

Hindistan’da Bankacılık Sektöründen Zincir Teknolojisi Raporu

Hindistan Bankacılık Teknolojisini Geliştirme ve Araştırma Enstitüsü (IDRBT).

Hindistan Bankacılık Teknolojisini Geliştirme ve Araştırma Enstitüsü (IDRBT), ülkede bankaların gelecekte zincir teknolojisinden nasıl yararlanabilecek olduklarını ve Blockchain teknolojisinin bankacılık sektörü için nasıl gelişmelere yol gösterici olacak olduğunu gösteren bir ön rapor hazırladı. Henüz sektörel olarak bankacılık sektöründe zincir teknolojisini kullanan banka olmayan Hindistan’da yakın zamanda test edilmesi planlanan zincir teknolojisinin bankacılık sektörüne faydalarının neler olacak olduğu iyi değerlendirilecek ve kripto para birimleri konusunda yasaklarla anılan Hindistan belki de zincir teknolojisi alanında atılımlar yapabilecek.

Yasaklarla anılıyor

Hindistan Bankacılık Teknolojisini Geliştirme ve Araştırma Enstitüsü (IDRBT) tarafından hazırlanan rapor aslında bir fark yaratmıyor. Hindistan’ın insan hakları ve serbest ekonomiyi yok sayarak kripto paraları tamamen yasaklamasından dolayı dünyanın en büyük şirketleri ülkede kripto para yatırımı yapmayacaklarını ve buna izin verilmediğinden dolayı zincir teknolojisi yatırımları da yapmanın güvenilir olmadığı ve Hindistan hükümetinin bu konuda atılımlar yapsa bile uzun süre zihinlerde ”yasaklarla” anılacak olduğunu düşünüyorlar. Hindistan’da kripto para birimleri katiyen yasak ve kullanılmasına asla izin verilmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu