Haberler

Hindistan’da Bankalar Kripto Para Belirsizliğinden Endişeli

Hindistan'da bankaların kripto para sektörü ile yakından çalışmasını engelleyen durumun yasal belirsizlik olduğu belirtildi.

Uzmanlar, Hindistan’da Modi yönetiminin “bir öyle, bir böyle” karar almasının ülkede bankaların kripto para birimleri ile ilgili karar vermesinde çok büyük engel olduğuna değindi. Kripto para birimi yatırımcılarının sayısının giderek daha fazla artış içerisinde olduğu Hindistan’da son dönemde yine yüksek mahkemenin verdiği karara rağmen yasakların uygulanabilecek olduğu iddia edilmişti.

ABD Başkanı Trump’ın ziyaretinden çok kısa süre sonra Hindistan Yüksek Mahkemesi tarafından verilen kararda hükümetin kripto para birimlerini engellemesinin kabul edilemez bir durum olduğu ve yasakların kaldırıldığı bildirilmişti.

Ancak kısa vadede yeniden yasaklar uygulanabilecek olduğu iddialarının ülkede çok ciddi tartışmalara sebep olmasa bile belirsizliklere yol açtığı belirtildi. Hint bankalarının kripto para birimleri ile ilgili adım atmama sebebi olarak da bu sebeopler gösterildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu