Haberler

Hindistan’da Bitcoin’e Talep Arttı: Ülkemizin Görüntüleri Hoş Değil

Hindistan'da polis güçlerinin Hint vatandaşlarına akıl almaz bir şekilde can yakıcı şekilde sopalarla vurması tüm dünyada ülkenin prestij ve itibarını düşürdü.

Hindistan polisinin insanlara acımasız bir şiddetle sopalarla vuruyor olması geçtiğimiz günlerde tüm dünya basınında kendisine yer buldu. Washington’dan yardım talep eden Hint vatandaşları, ülkelerinde demokratik değerlerin olmadığını, Trump’ın ‘yakın dostu’ olan Modi hükümetinin polis güçlerini kontrol edemediğinden yakındılar.

Hindistan’da özellikle ABD Başkanı Trump’ın ziyaretinden hemen sonra mahkeme tarafından kripto para yasaklarının kaldırılması, Trump ve ABD heyeti için fakir mahallerin panellerle kapatılması gibi konular kısa süre önce ilgi çekmişti.

Modi Hükümetini Uyarması İstendi

ABD yönetiminden insan hakları raporlarında ve sözcüler aracılığı ile Modi hükümetini ve Hint polis güçlerini uyarmasını isteyen Hint vatandaşları, bu uyarının son derece önemli olacağına işaret ettiler. Bu sırada bazı Hint vatandaşları bu durumdan dolayı ülkelerinin para biriminde değer kaybının arttığına, bu sebeple başta Bitcoin ve döviz olmak üzere yabancı yatırımlara ilgi gösterdiklerine değindiler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu