Haberler

Hindistan’da Halkın BTC Yasağı Tepkisi Hükümetin Dikkatini Çekmiyor!

Hindistan hükümetinin kripto para yasakları tepki çekiyor.

Modi hükümetinin son aldığı kararların ardından Hindistan ciddi bir kaos ortamında. En azından kripto para sektörü kaos yaşıyor. Dünyanın en büyük 5 ekonomisinden birisi olmasına rağmen nüfus yoğunluğu nedeniyle halkın büyük bir kısmının fakir olduğu 1.2 milyar nüfuslu ülke her geçen gün daha fazla fakirliğe sürükleniyor. Her geçen gün daha iyiye giden politikalar olsa da aynı oranda daha kötüye giden yasal kararlar ülke ekonomisine hali ile vatandaşların hayatına müdahale ediyor. Lüks yaşamın sadece zenginlere vaat edildiği Hindistan’da zenginler ülkeden yatırımlarını çekmesin diye hükümet neredeyse her istisnayı bankalara ve zenginlere tanıyabiliyor*.

Hindistan’da iddialar birkaç bankanın Modi hükümetinden kripto paraları engellemesini istemesinden sonra bu yasaklar uygulanmaya başladı ve bu yasakların bu kadar fazla tepkiye rağmen kaldırılmamasının sebebinin arkasında yatanda bu. Modi hükümetine seslenmeye çalışan halk, yaşanan bu zorluğun artık kaldırılmasını ve ekonomik olarak daha fazla gelişim için kapalı bir ülke değil, açık bir ülke olmaya yönelik adımlar atılmasını istiyor.

*İddialar doğrulanmış olmayabilir veya gerçek olmayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu