Haberler

Hindistan’da Kripto Paralara Talep Arttı

Son 1 haftada Hindistan'da kripto para birimlerine talep arttı.

Sosyal medyada polislerin diktatörce halkı hortumlar ile darp ettiği görüntüler ortaya çıkmış, 1.3 milyar insanı eve kapatmak ile ilgili karar alan Hindistan yönetimine öfke püskürtülmüştü. Her aldığı kararda demokratik olmayan kararlar aldığı açıklamaları ile gündeme gelen Hindistan yönetiminin özellikle bu görüntülere nasıl izin verdiği ve yargı yerine neden insanları şiddetle cezalandırdığı soru işaretleri oluşturmuştu.

ABD Başkanı Donald Trump’tan yardım talep eden çok sayıda Hindistanlının yanı sıra geçtiğimiz günlerde Hindistan’da bir sertifika amaçlı bulunan Türk vatandaşı kadında Hint polisinin herkese vurduğundan, darp ettiğinden ve zorla kendilerini hastaneye götürmek istediğinden söz eden bir videoyu Türk kamuoyu ile paylaşmıştı.

Bugün Hindistan’da bu olaylar ve evden çıkma yasakları nedeniyle kripto para birimlerine güven artarken, özellikle Hint Rupisi para birimine olan talebin ise bu dönemde azalma eğilimi gösterdiği belirtiliyor.

Kripto para yasaklarının kaldırılmasının ülkede özellikle bu dönemde son derece çok büyük öneme sahip olduğundan söz ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu