Haberler

Hindistan’da Sular Durulmuyor: RBI Yetkisi Olmayan Bir Adım Attı

Hindistan hükümeti tarafından kripto para birimleri RBI (Hindistan Merkez Bankası) aracılığı ile yasaklanmıştı.

ABD ve diğer gelişmiş ülkeler kripto para birimlerine yasak uygulamıyor iken Hindistan’da kripto para birimlerine yönelik yasak uygulanması soru işaretlerine neden oldu. Çok sayıda insan kripto para birimi yatırımının yasaklanmaması gerektiği düşüncesi ile hareket ederken, bazıları ise ülkede bu yasağı destekliyor.

Bugün devam eden Yüksek Mahkeme duruşmasında ülkede RBI yetkililerinin yetki dahilinde olmayan bir adım attıkları ve bu yasağın derhal kaldırılması gerektiği iddia edildi.

Kripto para birimi yatırımcıları ülkede bu yasakların bir süre daha devam etmesi durumunda vatandaşların zarar göreceğinden söz etmeye başlarken, diğerleri ise bu yasakların kaldırılmaması halinde ülkelerinin diğerlerine göre bu konuda geride kalabileceğini düşünüyor.

*RBI ülkenin merkez bankası konumundadır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu