Haberler

Hindistan’da Yargı Tarafsız Karar Alabildiğini Gösterdi: Modi Ve Yönetimine Büyük Darbe!

Hindistan Yüksek Mahkemesi tarafından alınan kripto para yasağının kaldırılması kararı tüm ülkede dikkat çekti ve yargıya güveni büyük oranda artırdı.

Hindistan Yüksek Mahkemesi’nin aldığı karar Hint vatandaşlarının artık rahat ve özgür bir şekilde ceza almadan kripto para birimleri ile işlem yapabilmesini sağlayacak. Milyonlarca Hint vatandaşı kripto para birimlerini alamadığı aylar süren yasaklar dolayısı ile hapis cezaları ile bile tehdit edilmiş, 1.2 milyardan fazla nüfusa sahip olan ülkede kripto para sektörü adeta Modi hükümetinin ve merkez bankasının desteği ile ortadan kaldırılmıştı.

Başkan Donald Trump’ın 24-25 Şubat 2020 tarihinde ziyaretinden hemen sonra verilen kripto para yasağı kaldırılması kararı ise ülkede bazı kimselere göre ”Trump uğurlu geldi, Trump’ın enerjisi ülkemizi kurtardı” gibi yorumlara sahne oldu.

”Modi yönetimi artık İstediği gibi karar veremeyeceğini anlamalı”

Bu kararların ardından ülkede çok sayıda kişi ”Modi ve onun kendisi gibi olan yönetimi artık istediği gibi yasak kararları veremeyeceğini anlamalı. Burası Afganistan değil, burası Hindistan!” diyerek yasakların kaldırılması kararını savundu.

Ülkede yeni dönemde kripto para birimi sektörünün toparlanmasının yine ABD ve diğer ülkelerdeki borsaların etkisi ile olabileceği, bu borsaların eylemlerinin ne zaman devam edecek olduğunun ise belirsizlik içerisinde olduğu ifade edildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu