HaberlerKripto Para

Hindistan’da Yine Hüsran: Kripto Para Yasakları Kalkmıyor

Hindistan hükümeti kripto para birimi yasaklarını kaldırmıyor.

Hindistan’da hükümet, kripto para birimi yasaklarını henüz kaldırmamakta ısrar ederken, birçok kripto para yatırımcısı bu durumdan dolayı endişelerini ve yaşadığı zorlukları dile getirmekteler. Hindistan, yakın zamana kadar kripto para birimi yasaklarını kaldırmamak konusunda ısrar etse bile, 2020 yılında yasakların kaldırılabileceğine yönelik mahkemeler sürüyordu. Bugüne kadar görülen mahkemelerden de herhangi bir sonuç çıkmayacak olduğu bir kez daha ortaya çıkarken, ülkede kripto para işlemi yapanların banka hesapları donduruldu.

Banka hesapları dondurulan çok sayıda kripto para birimi yatırımcısı bugün artık Hindistan hükümetince yasakların kaldırılmayacak olduğunu düşünmeye başlarken, bazıları ise yasakların en erken 2023 yılında kaldırılacağını, seçimlerde mevcut hükümetin yeniden gelme hakkı olmadığı için yasakların en erken 3 yıl sonra kaldırılabileceğini düşünüyor.

Hindistan gibi nüfus bakımından kalabalık bir ülkede kripto para yasaklarının kalkması ve hatta ilerleyen süreçte hükümetin kripto paralar üzerine olumlu adımlar atması başta Bitcoin olmak üzerine tüm kripto para piyasasını adeta uçurabilecek potansiyele sahip.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu