Haberler

Hindistan’daki Kripto Para Borsaları Direniyor

Devlet başkanlarının ve yardımcılarının hazineden milyarlarca dolar para çalabildiği ve insan haklarının ”i” harfinin dahi bulunamadığı Hindistan’da bugün açlık, sefalet, yoksulluk en üst seviyede yaşanıyor.

Durum bu olunca ülkede Yüksek Mahkeme kripto paralar ile ilgili en üst düzeyde önlemler alırken, bununla da sınırlı kalmadı. Kripto para borsaları hakkında alınan kararlar bir yana dursun, ülkede kripto paraların vatandaşlar tarafından alınıp satılması konusunda dahi sorunlar yaşanmaya başladı.

Borsalar Direnecek

Kripto para borsaları ise ortak bir şekilde alınan bu kararlara karşı direnmek zorunda olduklarını, Hindistan Yüksek Mahkemesi tarafından alınan kararlara karşı durmak zorunda olduklarını ve kripto para trenini kaçırmamak zorunda olduklarını belirterek yola devam edeceklerinin mesajını verdi.

Ülkede kripto paralar hakkında ortaya konan yasaklar sonrasında kripto para borsalarının banka hesaplarına bazı kısıtlamalar uygulanmış ve uygulanan bu kısıtlamalar sonrasında kripto para borsaları fazlası ile yasaklardan etkilenmişti.

Hindistan Anayasa Mahkemesi ise bazı kararlar ile ilgili yetkisini kullanmayarak yasaklara izin vermiş, hükümetin bu konuda üst kanadının çalışmaları sürdürdüğü bilgisi paylaşılmıştı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu