Ana SayfaBitcoinHindistan'dan Bitcoin Açıklaması!

Hindistan’dan Bitcoin Açıklaması!

Takip et

Bitcoin (BTC) ve kripto paralara karşı sert ve yasaklayıcı bir tutum sergileyen Hindistan’da kripto paralara karşı olumsuz açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman bugün parlamentoda yaptığı konuşmada Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI) ülkede kripto para birimlerinin kullanımını yasaklamaya istekli olduğunu söyledi.

Hindistan milletvekili Thirumaavalavan Thol’un beş yazılı sorusuna cevap veren maliye bakanı, RBI’nin kripto para birimlerinin bir ülkenin parasal ve mali istikrarı üzerinde istikrarsızlaştırıcı etkisi olduğunu ve bu konuda endişeli olduğunu belirtti.

Kripto para sektöründe düzenlemelerin olması gerektiğine işaret eden Nirmala Sitharaman, bu konuda uluslararası işbirliğinin olması gerektiğini söyledi.

“RBI, kripto para birimlerinin yasaklanması gerektiği görüşündedir.

Ayrıca kripto para birimleri tanım gereği sınırsızdır ve düzenleyici arbitrajı önlemek için uluslararası işbirliği gerektirir.

Bu nedenle herhangi bir düzenleme veya yasaklama mevzuatı, ancak risklerin ve faydaların değerlendirilmesi ve ortak standartların getirilmesi konusunda uluslararası işbirliğinden sonra etkili olabilir.”

Bu yılın başlarında merkez bankası başkanı T Rabi Shankar da kripto para birimlerini yasaklamanın Hindistan için en iyi seçim olacağını söylemişti.

Ayrıca Hindistan bu yılın başlarında, kripto ticaretinden elde edilen kârlardan %30 oranında vergi alınmasına karar vermişti.

İlgili Haber
Hindistan'da Kripto Para Gelirlerine Bugünden İtibaren Yüzde 30 Vergi Uygulanacak
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Vedat

Herşeyiin tersi bir ülkeden ne beklenir ki

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları