Kripto HaberleriHaberlerHindistan'da Kripto Para Gelirlerine Bugünden İtibaren Yüzde 30 Vergi Uygulanacak

Hindistan’da Kripto Para Gelirlerine Bugünden İtibaren Yüzde 30 Vergi Uygulanacak

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bir süredir Hindistan’ın gündemini meşgul eden kripto vergi oranları, bugün gerçekleşen 2022-2023 mali yılı Birlik Bütçesi toplantısında karara bağlandı.

İlgili toplantıda kripto para birimleri ticaretinden elde edilen gelire %30 vergi de dahil olmak üzere daha öncesinde Bakanlığa sunulmuş olan bir dizi vergi teklifi yürürlüğe girdi.

Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, 1 Şubat’ta sunduğu bütçede dijital varlıkların devrinden elde edilen gelirlere %30 vergi getirildiğini açıklamıştı. Söz konusu vergi kripto para birimlerinin yanı sıra NFT’ler için de geçerli olacak.

Maliye bakanı ayrıca Hindistan Merkez Bankasının bu mali yılda Blockchain ve diğer teknolojileri kullanacak yeni bir dijital rupi çıkaracaklarını açıklamıştı.

“Biz Hariç Herkes Vergilere Başvurdu!”

Öte yandan Hindistan’ın pandemi kaynaklı ekonomik çöküntüyü hafifletmek için yeni vergilere başvurmayan tek ülke olduğunu söyledi ve yeni yasa teklifini savundu.

32 kadar ülkenin pandemi sonrası vergi oranlarını artırdığını söyleyen Bakan, “Bunun yerine çarpan etkisinin maksimum olacağı yere daha fazla para koyduk.” dedi ve uygulanan vergi oranlarını yerinde bulduğunu ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları