BlockchainHaberler

Hindistan’ın En Büyük Kamu Bankası JP Morgan’ın Blockchain Ağını Kullanacak

Hindistan blockchain ağını genişletmeye devam ediyor.

Bitcoin ve kripto paralara yönelik yasaklayıcı tavırlarıyla gündemden düşmeyen Hindistan’ın en büyük bankası State Bank Of India (SBI) uluslararası ödemelerini daha verimli hale getirmek için JP Morgan’ın Blockchain ödeme ağına katılıyor.

Economic Times’ın haberine göre, Hindistan’ın en büyük kamu bankası SBI, uluslararası ödemelerini hızlandırmak ve maliyetlerini düşürmek için JP Morgan’ın Blockchain platformunu kullanacak.

Etheruem çatalında bulunan ve Liink olarak adlandırılan bu ağ hali hazırda 100 bankanın ödeme sistemlerine entegre edilmiş durumda.

Liink’in temel işlevi, bankaları eşler arası birbirine bağlamak ve uluslararası ödemelerin daha hızlı ve verimli şekilde gerçekleşmesini sağlamak.

Bu hamlenin SBI’nın uluslararası ödemelerde ortalama 2 haftayı bulan işlem sürelerini birkaç saate düşürmesi bekleniyor.

Hindistan her ne kadar kripto paralara ve Bitcoin’e yönelik yasaklama yoluna gitse de Blockchain ağına olan ilgisini yüksek tutuyor.

Hindistan’ın yasaklayıcı tavırlarının arkasında kendi merkez bankalarının çıkaracağı dijital para biriminin yaygınlaşması sağlamak yatıyor. Bu nedenle ülkede Blockchain ağına yönelik çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu