Haberler

Hindistanlı Dolandırıcılar Duracak Gibi Görünmüyor

Hindistan'da dolandırıcılık olayları çok sık yaşanıyor.

Crebaco’nun kurucusu ve CEO’su Sidharth Sogani, Hindistan’da kripto para dolandırıcılıklarının özellikle de “kazanç garantili” dolandırıcılıkların sayısında artışların sürekli devam ettiğine değindi. Hindistan’da çağrı merkezi dolandırıcılıklarının zaten çok fazla görüldüğü ve bu konuda yeterli önlemlerin asla alınmadığından söz edilirken, aynı zamanda kripto para birimi dolandırıcılıklarında da artışların sürdüğü belirtildi.

Lider kripto para birimi Bitcoin ile kazanç garantisi veren Hint dolandırıcılar, özellikle yatırımcıları hızla oyuna getiriyor ve hemen yatırım yapmalarına sebep oluyorlar. Bunun sonunda ise dolandırıcılar kripto para birimlerini alıp kaçıyorlar ve bir daha asla geri bu paraları geri almak mümkün olmuyor.

2017-2019 yılları arasında 500 milyon dolar kayıp yaşandığına değinilirken, özellikle de bu kadar büyük kayıp yaşanmasının sebebi olarak Hindistan’da eğitim ve gelişmişlik seviyesinin çok ama çok düşük olduğu iddia ediliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu