Haberler

Hint Hükümetine Yapılan Çağrılar Başarısız: Bankaları Hizaya Getiremiyorsunuz!

Hindistan'da geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bankaların kripto para birimi almaya engel olması haberlerinden sonra Hint kripto para birimi yatırımcıları Modi hükümetine seslenmişti.

Başkan Trump’ın ziyaretinden 1 hafta kadar bir süre sonra Hindistan Yüksek Mahkemesi, Hint hükümetine rağmen kripto para birimi yasaklarını tamamen kaldırmıştı. Ancak ülkede merkez bankası bile bu yasağın kaldırıldığını doğrularken, bazı özel bankalar ülkede yatırımcıların kripto para işlemlerinin önüne geçiyor ve onların kripto para birimlerine ulaşmasını büyük oranda engelleyecek çok kötü engeller uyguluyor.

Geçen hafta ortaya çıkan haberlerden hemen sonra Hint yatırımcılar, ülke yönetimini 2 dönemdir elinde tutan Modi hükümetine seslendiler ve derhal özel bankalara yönelik düzenlemeler yapılması ve yasakların kaldırılmasına rağmen kendilerinin engellenmemesi gerektiğini söylediler.

Yanıtsız Kaldı

Ancak aradan geçen birkaç gün süreye rağmen Modi hükümeti kripto para yasaklarını devam ettiren bankalar ile ilgili hiçbir yeni adım atmadı ve atmaya pek niyetli görünmüyor. Bu durumun özellikle ülkede kripto para birimi yatırımcıları üzerinde etkisinin çok büyük olduğuna değiniliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı