Haberler

Hintliler, Kripto Para Birimlerine Akın Ediyor

Coinpaprika ve OKEx tarafından hazırlanan rapora göre Hintliler kripto para birimlerine adeta akın ediyorlar.

Coinpaprika ve OKEx tarafından ortak işbirliği sonucunda hazırlanan rapora göre Hindistan’da yüksek mahkeme tarafından kripto para birimi yasaklarının kaldırılmasının ardından milyonlarca Hintli kripto para almaya başladı. Hindistan’da bankaların yüksek eft ve havale ücretlerinin sıkıntısı bir taraftan ağır basarken, aynı zamanda Hint Rupisi’ni diğer döviz birimleri ile değiştirmenin çok zor olmasının insanları kripto para birimi özellikle de Bitcoin almaya sürüklediğinden söz edildi.

Modi hükümetinin özellikle bankaların baskısı sonucunda kripto paraları yasakladığı iddia edilmişti. Bankaların kripto para birimleri dolayısı ile gelir kaybına uğradıkları Hindistan’da milyonlarca insanın bankalara para ödemek yerine kripto para birimleri ile çok daha uyguna işlemler yapabilmesinin ülkede bankaları kızdırdığından söz edilmişti.

Bugün artık belli oluyor ki Hintliler, kripto para birimlerine gelecekte çok daha fazla ilgi gösterebilir. Aynı zamanda bu adımların ülkede bankaların işlem ücretlerini düşürmesi ve müşteri yanlısı kararlar almasına sebep olabileceği düşünülmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu