BorsaHaberlerKripto ParaBearish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Hollanda Merkez Bankası Binance’i Hedef Aldı! Binance’in Hamlesi Gecikmedi!

Binance daha fazla Devlet ile karşı karşıya kalırken, bu sayede lisans alma sürecini hızlandırıyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, son zamanlarda çeşitli ülkelerden gelen kötü haberlerin baskısı altında. Binance uyum çalışmalarına son hız devam ederken bir kötü haber de Hollanda Merkez Bankası’ndan (DNB) geldi.

Hollanda Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada Binance’nin bu şartlar altında Hollanda’da faaliyet göstermesine izin verilmeyeceği ifade edildi.

DNB açıklamasında Binance’nin Hollanda’daki faaliyetleri için gerekli yasal kayıtları almadığını belirterek:

Yasal kayıtlar olmadan faaliyet göstermek Kara Para Aklamayı Önleme ve Terörle Mücadele Finansmanı Yasası’na aykırıdır.

Bu nedenle Binance’in güvene dayalı olarak gerçekleştirdiği kripto para işlemleri ile müşterilerinin kripto paralarını sakladıkları cüzdanlar yasa dışıdır.

Bu da borsa müşterilerinin kara para aklama ve teröre finansman sağlama riskini arttırabilir.

DNB sözcüsü, Binance’ye karşı adım atabileceklerini ancak bu konuda ayrıntıların belli olmadığını söyledi. Ayrıca Binance’de işlem yapan vatandaşların yanlış yapmadıklarını zira yasaya aykırı hareket edenin Binance borsası olduğunu da ifade etti.

DNB’nin bu hareketine karşılık Binance, ilerleyen günlerde DNB’ye gerekli kayıtları yaptırarak lisans alacağını ifade etti.

Binance’in sert düzenlemelere maruz kaldığı tek ülke Hollanda değil. Geçtiğimiz günlerde İngiltere, İtalya , Kanada , Japonya Malta ve başka ülkelerde de sert düzenlemelerle karşı karşıya kalmış durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu