Kripto HaberleriBitcoinHollanda Merkez Bankası: Bitcoin gerçek bir para birimi değil!

Hollanda Merkez Bankası: Bitcoin gerçek bir para birimi değil!

Takip et

Hollanda Merkez Bankası üst düzey yöneticisi Petra Hielkema, kripto para ve Bitcoin’in gerçek bir para birimi olmadığını ve asla gerçek bir para birimi olmayacak olduğunu açıkladı. Bitcoin fiyatı ile ilgili olarak yapılan açıklamalar ve piyasada yaşanan düşüşler devam ederken, yatırımcıları oldukça fazla derinden üzen ve kripto para sahiplerinin kabul etmediği açıklamalar bu sefer Hollanda Merkez Bankasınca yapıldı.

Hollanda Merkez Bankası üst düzey yöneticisi Petra Hielkema, kripto paraların asla gerçek bir para olamayacağını ve gelecekte de kripto paraların gerçek para olmasının beklenemeyecek olduğunu dolaylı ve açık bir şekilde ifade ederken, bankanın bu şekilde düşündüğünü ve bu şekilde düşünmeye çok büyük bir değişim olmadığı sürece devam edecek olduğunu açıkladı.

Neden bu şekilde düşünüyor?

Hollanda Merkez Bankası yönetiminin neden dolayı Bitcoin ile ilgili bu şekilde düşündüğünü algılamak ve bilebilmek çok zor. Zira bankanın net olarak sürekli olarak ortaya attığı açıklamaları hep olumsuz olduğundan dolayı kripto paralara karşı bir antipati beslediği ve Hollanda ekonomisine karşı olası bir tehdit olarak görüyor olabilecek olduğu düşüncesi tahmin ediliyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları