Haberler

Hong Kong’ta Bitcoin’e İlgi Artıyor

Hong Kong'ta Bitcoin alanların sayısında rekor artış.

Bir süredir kripto para birimleri ile gündeme gelen ve protestoların bitmediği Hong Kong’ta kripto para birimlerine sahip olmak isteyen yerlilerin sayısında ciddi bir artış var. Bitcoin sahibi olmak isteyen Hong Kong vatandaşlarının sayısının artmış olmasının bir nedeni olarak olası bir darbe ve beklenmedik askeri müdahaleler olsa bile yakın zamanda kripto paralara artan ilginin arkasında bankaları batırma iddiaları da yok değil. Hong Kong vatandaşları bankaların paralarını kullanmasını istemediklerini ve Çin bankalarında para tutmak yerine kripto para birimi almanın daha iyi bir tercih olabilecek olduğunu düşünüyorlar. Kripto paraların kendilerini korumak için en doğru yatırım olduğunu düşünenlerin oranı giderek artıyor.

Çin ise bu konuda açıklama yapmıyor ve Hong Kong vatandaşları kripto para birimleri konusunda sürekli olarak daha fazla alım yapmayı tercih ediyorlar. LocalBitcoins verilerine göre Hong Kong’ta geçtiğimiz haftalarda milyonlarca dolar değerinde kripto para alımı yapıldığı açıklandı. Giderek artan kripto para satışları ile giderek artan kripto para birimi alımlarının ülkede insanları Bitcoin’e yönlendirdiği bilinmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu