Haberler

Hong Kong Halkı Israrla Bitcoin Alıyor!

Hong Kong'ta protestolar dinmedi.

Hong Kong’ta yaşanan olaylar sürekli olarak ülkenin krize gitmesine neden oluyor. Özerk ancak Çin’e bağlı bir bölge olarak bilinen Hong Kong bugün dünyanın baskısı olmasa Çin tarafından tamamen ele geçirilmek isteniyor ve bunu istemeyen Hong Kong halkı ise Çin karşıtı olarak binlerce protestoya imza attı. Bugüne kadar Hong Kong halkı ise yerel fiat para birimini ve Yuan’ı kullanmayarak tepki gösterdi ve kripto paraların daha güvenilir ve daha hızlı olduğunu ifade ederek, Bitcoin satın aldı.

Bitcoin satın alanlar arasına bu hafta iddialara göre tüccarların büyük bir bölümü de katıldı. Dükkanları zarar görecek endişesi ile dükkan sahiplerinin olası bir hasar durumunda yerel yönetimi suçlayacak oldukları, kendilerinin de bu tür yasaları istemedikleri ve buna karşı ses çıkarmaya başladıkları öğrenildi.

Yönetim durmak bilmiyor

Hong Kong yerel yönetimi ise kripto para satın alımlarının arttığının farkında. Ancak yerel yönetim asla geri adım atmak istemiyor ve sadece 1 yasanın iptal edilmesi 4 milyondan daha fazla Hong Kong vatandaşı tarafından istense de Çin tarafından bu yasa gelecekte tekrar gündeme getirilebilmesi için yönetim bunu iptal etmemekte ısrarlı tavrını sürdürüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu