fbpx
HaberlerKripto Para

Hong Kong Kripto Para İddialarını Doğrulamadı

Nexo

Hong Kong yönetimi yetkililerinden yapılan açıklamada devlet destekli kripto paralar ile ilgili adım atmadıkları ve atmayı düşünmedikleri açıklandı. Yapılan açıklamada kripto paralar ile ilgili olarak devlet destekli kripto paraları desteklemedikleri ifade edilerek, gelecek yıllarda ise bu durumun belki düşünebilecek olduğu açıklandı. Bir süredir kripto paralar ile ilgili olarak yapılan açıklamalarda sürekli olarak devlet destekli kripto para çıkarılacak olduğu iddia edilmişti.

Hong Kong yönetimi ise Hong Kong Merkez Bankasının bu yönde düşüncesi olmadığını doğruladı. Kripto para üretimi konusunda Asya ülkeleri arasında en az ilginin gösterildiği ülkede Çin ve Güney Kore’ye oranla daha az kripto paralara ilgi duyuluyor.

Yetkililer Doğrulama Konusunda Biraz Geç Adım Attı

Kripto paralar ile ilgili ortaya atılan iddialara karşı biraz geç adım atan ülke yetkililerinin gelecek günlerde bu tür iddialara başka yanıt vermesi beklenmezken devlet destekli kripto paralar ile ilgili ortaya atılan bu tür iddiaların bir daha yalanlanmak zorunda kalabilecek olduğu düşünülmekte. Ülkede bu tür iddiaların dikkat çektiğini belirtelim.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı