Haberler

Hong Kong Yine Karıştı: Bankaları İflasa Sürükleme Planı İşlemiyor!

Hong Kong'da merkezi yönetim karşıtı görüşlüler sokakları savaş alanına çevirdi.

Nexo

ABD tarafından Çin’e son aylarda sürekli sözlü olarak uyarılar gönderiliyor ve Çin’in Hong Kong yönetimine asla karışmaması ve bu tür adımlardan derhal uzaklaşması öneriliyor. Merkezi hükümet Pekin ise Hong Kong üzerinde kendi hakları olduğunu ve bölgenin kendilerine ait olduğunu ifade edip, Hong Kong’u başka güçlerin kontrol edemeyeceğini açıklarken, geçtiğimiz günlerde bölgede kripto para alımlarının rekor kırdığı haberleri gündeme gelmişti.

Pekin’in kripto paraları yasaklamadığı Çin geneli dışında Hong Kong kripto paraların daha serbest ve herhangi bir baskı altında olmadığı bölgelerden. Bu bölgede halk son dönemde Hong Kong Doları yerine kripto para birimleri kullanmaya, Çin bankalarındaki tüm varlıkları çekerek kripto para birimlerine yatırmaya başladılar. Ancak uzmanlar Çin bankalarının bu tür hamleler ile batmayacağını, Pekin’in bazı bankaları desteklemeye devam edeceğini düşünüyorlar.

Kripto paralar bankaları batıramaz!

Kripto paraların Çin bankalarını batırmasına merkezi hükümetin müsade etmeyeceği zaten biliniyor. Çin böyle bir adımda kripto paraları da Hong Kong yönetimi ile beraber yasaklayabilir ve tüm kripto para borsalarını kapatabilirdi.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı