Haberler

Hong Kong Yine Karıştı: Bankaları İflasa Sürükleme Planı İşlemiyor!

Hong Kong'da merkezi yönetim karşıtı görüşlüler sokakları savaş alanına çevirdi.

ABD tarafından Çin’e son aylarda sürekli sözlü olarak uyarılar gönderiliyor ve Çin’in Hong Kong yönetimine asla karışmaması ve bu tür adımlardan derhal uzaklaşması öneriliyor. Merkezi hükümet Pekin ise Hong Kong üzerinde kendi hakları olduğunu ve bölgenin kendilerine ait olduğunu ifade edip, Hong Kong’u başka güçlerin kontrol edemeyeceğini açıklarken, geçtiğimiz günlerde bölgede kripto para alımlarının rekor kırdığı haberleri gündeme gelmişti.

Pekin’in kripto paraları yasaklamadığı Çin geneli dışında Hong Kong kripto paraların daha serbest ve herhangi bir baskı altında olmadığı bölgelerden. Bu bölgede halk son dönemde Hong Kong Doları yerine kripto para birimleri kullanmaya, Çin bankalarındaki tüm varlıkları çekerek kripto para birimlerine yatırmaya başladılar. Ancak uzmanlar Çin bankalarının bu tür hamleler ile batmayacağını, Pekin’in bazı bankaları desteklemeye devam edeceğini düşünüyorlar.

Kripto paralar bankaları batıramaz!

Kripto paraların Çin bankalarını batırmasına merkezi hükümetin müsade etmeyeceği zaten biliniyor. Çin böyle bir adımda kripto paraları da Hong Kong yönetimi ile beraber yasaklayabilir ve tüm kripto para borsalarını kapatabilirdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu